1 Haftada Çok Hızlı Saç Uzatma Maskeleri

01.08.2023
596

Bir kadının en önemli aksesuarlarından biri olan saçlar bakıma en çok ihtiyaç duyan, ilgilenilmesi gereken bölgedir. Biz kadınların duygusal olduğumuz dönemlerde sık sık uğraştığımız, boyayıp rengini değiştirdiğimiz ve kestirdiğimiz saçlarımız yeterli özen gösterilmezse yıpranıp cansızlaşıyor. Kestirdiğimiz andan itibaren büyük pişmanlıklar duyup tekrar uzatmaya çalıştığımız saçlarımız için bitkisel saç uzatma yöntemlerini sizler için derledik. Saçlarımı Nasıl […]

1 Haftada Çok Hızlı Saç Uzatma Maskeleri

Bir kadının en önemli aksesuarlarından biri olan saçlar bakıma en çok ihtiyaç duyan, ilgilenilmesi gereken bölgedir. Biz kadınların duygusal olduğumuz dönemlerde sık sık uğraştığımız, boyayıp rengini değiştirdiğimiz ve kestirdiğimiz saçlarımız yeterli özen gösterilmezse yıpranıp cansızlaşıyor.

Kestirdiğimiz andan itibaren büyük pişmanlıklar duyup tekrar uzatmaya çalıştığımız saçlarımız için bitkisel saç uzatma yöntemlerini sizler için derledik.

Saçlarımı Nasıl Çok Hızlı Uzatırım?

Oldukça kolay uygulanan doğal ve sağlıklı saç uzatma maskeleri saçlarınızı istediğiniz uzunluğa getirmek için birebir.

Bu maskeleri uygulamadan önce bilmeniz gereken en önemli husus elbette sağlıklı saçların sağlıklı bir beslenmeyle desteklenmesi gerektiğidir.

Ayrıca saçların yoğun kimyasal işlemler ve düzleştirici gibi saçlara zarar veren yöntemlerden de uzak durmalısınız.

Bal Kabağı Maskesi

 Malzemeler

– 1 su bardağı kabak suyu

-1 su bardağı süzme yoğurt

-1 su bardağı süt

Hazırlanışı

Bir bardak suda bal kabağı haşlanır ve haşlanan kabak ılıyınca süzülür. Kabak suyuna süt ve süzme yoğurt eklenerek karıştırılır. Elde edilen bu karışım saçın dip ve uçlarına masaj yapılarak sürülür ve bir saat bekletilir. Daha sonra saçlarınızı yıkayarak maskeden arındırın. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Soğan Maskesi

 Malzemeler

-4 adet soğan

-1 litre su

Hazırlanışı

Soğanlar kabukları soyulup doğranır. Daha sonra bir litre su kaynatılır ve kaynayan suya soğanlar eklenip 10 dakika daha kaynatılıp soğumaya bırakılır. Elde edilen bu su saçlara uygulanır ve iki saat beklendikten sonra saçlar yıkanır.

Sarımsak Maskesi

Malzemeler

-2 yemek kaşığı sarımsak suyu

-1 tatlı kaşığı bal

-1 yumurta sarısı

-1 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

Sarımsaklar blenderdan geçirilir ve süzülür. Çıkan sarımsak suyuna bir tatlı kaşığı bal, bir yumurta sarısı ve bir yemek kaşığı zeytinyağı da eklenerek bir karışım elde edilir. Elde edilen bu karışım saç diplerine masaj yapılarak iyice yedirilir. 20 dakika bekleyip saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Yumurta Maskesi

Malzemeler

-2 adet yumurta beyazı

-1 yemek kaşığı zeytinyağı

-1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı

Yumurtanın beyazı, zeytinyağı ve bal bir kapta karıştırılır. Elde edilen karışım saç diplerine uygulanır. 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Tarçın Maskesi

Malzemeler

-1 çay kaşığı tarçın

-3 yemek kaşığı zeytinyağı

-1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı

Zeytinyağı cezveye konularak ılıtılır. Daha sonra zeytinyağı bir kaseye alınarak tarçın ve bal eklenip karıştırılır. Karışım aç diplerine masaj yardımıyla iyice yedirilir ve 15 dakika bekletilir. Daha sonra saçlar yıkanıp arındırılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.